Dopłacenie podatku w Niemczech

·

·

Podatki w Niemczech to nie jest łatwa sprawa. W sumie nie ważne gdzie, czy to Polska, czy Niemcy – dla osoby, która nie zajmuje się tym tematem każdego dnia, jest to dość skomplikowane. Ryzyko dopłacenia podatku w przypadku dobrowolnego rozliczenia w Niemczech to mit, który doskonale rozumiem i który na pierwszy rzut oka wydaje się logiczny.

Niektórzy ludzie obawiają się, że będą musieli ponieść dodatkowe koszty, jeśli złożą deklarację podatkową. Jednak i tutaj jest wyjaśnienie, przynajmniej dla osób, które dobrowolnie złożyli deklarację podatkową i należą do grupy 2!

Zobacz więcej o: Zeznanie podatkowe w Niemczech – czy to się opłaca?

Jeżeli bowiem urząd skarbowy wyda w takim przypadku decyzje podatkową, w której żąda się zapłaty podatku i być może zaliczki na kolejny rok, ma on prawo do wycofania deklaracji podatkowej z mocą wsteczną (przewidziane w § 46 ust. 2 pkt 8 EStG).

W takim przypadku wystarczy zwykłe pismo o następującej treści:

Sehr geehrte Damen und Herren,

mit diesem Schreiben lege ich Einspruch gegen den Einkommensteuerbescheid vom

[TT.MM.JJJJ] ein.

Meinen Antrag auf freiwillige Veranlagung nehme ich nach § 46 Abs. 2 Nr. 8 EStG zurück.

Des Weiteren beantrage ich die Aussetzung der Vollziehung.

Freundliche Grüße

[Vorname Nachname]

Szanowni Państwo,

Niniejszym pismem wnoszę sprzeciw wobec wymiaru podatku dochodowego z dnia [DD.MM.RRRR].

Wycofuję mój wniosek o dobrowolne rozliczenie zgodnie z § 46 ust. 2 nr 8 EStG.

Ponadto wnoszę o zawieszenie egzekucji.

Z poważanien,

[Imię, nazwisko]

Jeśli deklaracja podatkowa została złożona dobrowolnie, nie należy obawiać się dodatkowych kosztów.

Chcesz powierzyć rozliczenie podatku w Niemczech fachowcom, wykorzystać wszystkie możliwe odpisy i uzyskać najwyższy zwrot? Zgłoś się tutaj: https://rozliczenie7dni.pl/


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *