Rozliczenie podatku w Niemczech – czy to się opłaca?

·

·

Nie opłaca się robić rozliczenia podatku w Niemczech. Deklaracja podatkowa nie jest tego warta! Zobacz dokładnie o co chodzi.

Oczywiście, istnieją przypadki, w których dobrowolne składanie deklaracji podatkowej nie jest opłacalne i nie chcę tu nikomu mydlić oczu. Ale dzięki odpowiednim informacjom i wskazówkom podatkowym zawartym na naszym blogu można zmienić swoją roczną deklarację podatkową z ciężaru w roczną premię finansową.

Potwierdzają to również statystyki. Prawie dziewięć na dziesięć osób składających deklarację podatkową otrzymuje zwrot podatku – a tylko 8% z nich otrzymuje mniej niż 100 euro, podczas gdy pozostali otrzymują więcej: W 57 procentach przypadków było to od 100 do 1000 euro. 

Według oficjalnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego średni zwrot podatku w 2022 r. wyniósł około 1 095 euro. I to na jedną deklarację podatkową. 

Każdy przypadek jest inny i czasami zwrot może wynosić tylko kilka euro, czasami kilkaset euro, a w niektórych przypadkach możliwe są nawet zwroty czterocyfrowe. Dlatego każdy powinien przynajmniej raz w roku obliczyć swój potencjalny zwrot podatku.

Chcesz sprawdzić swój potencjał zwrotu i nie stracić szansy na najwyższy zwrot podatku w Niemczech?  https://rozliczenie7dni.pl/.

Każdy kto nie chce się borykać z Elster i innymi programami, może zgłosić się do https://rozliczenie7dni.pl/. Ogarniamy wszystkie możliwe odliczenia i opracujemy dokumenty w ciągu 7 dniu (przy dostarczeniu kompletu dokumentów).


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *