Zwrot podatku w Niemczech – 5 wskazówek

Jak uzyskać zwrot podatku w Niemczech? Jest na to kilka sposobów! Każdego roku każdy obywatel Niemiec się rozlicza. Dla jednych to uciążliwe. Warto jednak pamiętać o korzyściach, które daje nam rozliczenie się z podatku. Jeśli opłacałeś zbyt wysoką kwotę to prawdopodobnie uda Ci się odzyskać część pieniędzy! Co możesz potraktować jako zebraną oszczędność przez ten czas. Jak to zrobić? Poznaj 5 sposobów!

Złożenie zeznania podatkowego w Niemczech

Składasz dobrowolne zeznanie podatkowe? Masz 4 lata, żeby to zrobić! Warto wykorzystać ten czas i poświęcić czas na załatwienie formalności. 15 miesięcy po zakończeniu roku kalendarzowego, urząd skarbowy (Finanzamt, Niemcy) zaczyna płacić odsetki od kwoty należnej płatnikowi. Niemiecki portal finanztip.de informuje, że jest to – „0,5%. Za każdy miesiąc opóźnienia do 6% rocznie.” Wykorzystaj to!

Remont domu lub mieszkania w Niemczech

Właściciele mieszkań, którzy wyremontują, wyremontują lub zmodernizują swoje mieszkanie z pomocą firmy remontowej, mogą uzyskać ulgę podatkową. Możesz zainwestować do 6000 EUR i otrzymać premię w wysokości 1200 EUR (20%) rocznie. Kwotę faktury należy odjąć od wskazanego kosztu materiału nieuwzględnionego w rozliczeniu. Urząd potraktuje Cię poważniej, gdy płatność zrealizujesz przelewem, a nie gotówką!

Koszty opieki nad dzieckiem w Niemczech


Koszty dziecka też możesz wliczyć! Nawet jak dużo pracujesz, a opieką często sprawuje babcia lub dziadek. Poniesione wydatki można zgłosić do urzędu skarbowego. Aby jednak uzyskać obniżkę podatków, urzędnicy wymagają specjalnych umów o pracę między członkami rodziny.

Urzędy podatkowe poważnie traktują sposób wypłaty wynagrodzenia, dlatego staraj się to realizować za pomocą przelewu!. Według niemieckich ekspertów opiekunowie dzieci nie mogą mieszkać w tym samym gospodarstwie domowym. Jeśli np. opieka nad dzieckiem jest świadczona bezpłatnie przez członka rodziny, możesz zwrócić babci koszty podróży i rozliczyć się z urzędem skarbowym na zwykłym paragonie.

Zwrot za koszty leczenia w Niemczech

Wszystkie dodatkowe koszty leków na receptę, z wyjątkiem tabletek antykoncepcyjnych, podlegają zwrotowi podatku. W tej sytuacji, podstawą może być już paragon. Pacjenci z prywatnym ubezpieczeniem mogą uzasadnić swoje wydatki na podstawie kopii paragonów i faktur ubezpieczenia zdrowotnego.

Doradztwo podatkowe w Niemczech – zwroty

Czy w Niemczech można odliczyć opłaty za doradztwo podatkowe? Według ekspertów niektóre elementy można odliczyć jako koszty operacyjne:

  • na prowadzenie własnej firmy,
  • samozatrudnienie,
  • nadwyżką dochodów,
  • z zakresu rolnictwa i leśnictwa,
  • i wielu innych kwestii!

Jakich? Napisz do nas, a podpowiemy!


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *