Koronabonus Niemcy 2022

·

·

,

Jak wygląda sytuacja z corona-bonusem w Niemczech w 2022 roku? Pandemia trwa cały czas. Statystyki skaczą to w górę, to w dół. W związku z tym nadal wiele osób musi pracować w trybie home-office. Wiele osób nadal może mieć problemy z regularną pracą.

W związku z pomocą takim osobom, rząd niemiecki wprowadził „Corona-Bonus”. Jest to nic innego jak bonus w maksymalnej wysokości 1500 Euro, który co ważne – jest bez podatku. Warto wspomnieć, że nie każdy może z niego jednak skorzystać. Głównie skorzystają z niego wszyscy z sektora publicznego. Jest to około ponad milion pracowników w tym administracji publicznej, uniwersytetach, szkołach, żłobkach, policji czy straży pożarnej. Skorzystać mogą osoby także zajmujące się utylizacją odpadów.

Minijob a koronabonus

Z tej opcji mogą skorzystać także osoby zatrudnione na minijob, czyli niepełnym wymiarze godzin pracy. Można wiec otrzymać bonus do 1500 euro od swojego pracodawcy, który także zwolniony jest z podatku. Ten dodatek mogą otrzymać także Ci, którzy otrzymali zasiłek krótkoterminowy w odpowiednim okresie pracy.

Do kiedy koronabonus?

Rząd jednak wprowadził pewne zmiany. Nieopodatkowany koronabonus w wysokości 1500 euro można otrzymać do 31 marca 2022 roku. Po tym terminie, nadal możesz otrzymać premię związaną z trwającą obecnie pandemią, ale ta będzie już opodatkowana. Sytuacja ta może jedynie się zmienić w momencie, kiedy terminy wypłat zostaną przedłużone. W innej sytuacji nałożony zostanie już podatek.


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *