Ulgi na prąd i gaz w Niemczech

·

·

Tarcze cen prądu i gazu powinny odciążyć niemieckie gospodarstwa domowe. Bundestag zgodził się na ulgi dla osób fizycznych, które zmniejszą nadmierne obciążenia finansowe związane z kryzysem energetycznym.

Według obliczeń Check24 gospodarstwo domowe zużywające około 20 000 kilowatogodzin (kWh) zaoszczędziłoby około 1056 euro. Z drugiej strony, osoba samotna zużywająca 5000 kWh obniży swój rachunek o 264 euro. W ten sposób rząd kanclerza Olafa Schulza chce powstrzymać wzrost cen i zadbać o sytuację rodzinną.

Pakiet pomocowy niemieckiego rządu ma kosztować ok. 200 mld euro i ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych. W nowym planie ważna jest obecność pułapów cen gazu i zachęt do ograniczenia zużycia gazu i energii elektrycznej. Dyskusje dotyczą również limitu rachunków za energię elektryczną. W takim przypadku przy zużyciu około 5000 kWh rocznie można by zaoszczędzić około 300 euro. Rozumie się też, że nie zostaną wprowadzone żadne dodatkowe opłaty paliwowe, co również odciąży niemieckie rodziny. Poniższe obliczenia pokazują dokładnie, ile możesz zaoszczędzić na ulgach podatkowych na gaz ziemny i energię elektryczną:

  • Samotnie mieszkająca osoba: 5000 kWh zużycia gazu pozwoli zaoszczędzić 264 euro na rachunku, do 1500 kWh zużycia energii elektrycznej pozwoli zaoszczędzić 104 euro rocznie (łącznie 368 euro),
  • Dwuosobowa rodzina: 12 000 kWh zużycia gazu pozwoli zaoszczędzić 264 euro na rachunkach, do 2500 kWh zużycia energii elektrycznej pozwoli zaoszczędzić 174 euro rocznie (łącznie 808 euro),
  • Czteroosobowa rodzina: 20 000 kWh zużycia gazu pozwoli zaoszczędzić 1056 euro na rachunku, a do 5000 kWh energii elektrycznej rocznie pozwoli zaoszczędzić 348 euro (łącznie 1404 euro).

Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *