Ulga podatkowa na gaz i prąd w Niemczech

·

·

Zobacz czy przysługują Ci ulgi podatkowe na gaz i prąd w Niemczech. Pomysłem jest tarcza, która powinna odciążyć niemieckie gospodarstwa domowe. Bundestag zgodził się już na pomoc dla jednostek, co zmniejszy nadmierne obciążenia finansowe związane z kryzysem energetycznym. Zobacz czy możesz i jak skorzystać.

Według obliczeń serwisu Check24, gospodarstwa domowe zużywające około 20 000 kilowatogodzin (kWh) zaoszczędziłyby około 1056 euro. Z drugiej strony pojedyncza maszyna, która zużywa 5000 kWh, obniży rachunek o 264 euro. W ten sposób rząd kanclerza Olafa Schultza ma nadzieję powstrzymać wzrost cen i zadbać o sytuację rodziny.

Pakiet pomocowy rządu niemieckiego, który ma kosztować około 200 mld euro, ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych. W nowym systemie ważne jest pojawienie się limitów cen gazu i zachęt do ograniczenia zużycia gazu i energii elektrycznej.

Ulga podatkowa na gaz i prąd w Niemczech

Omawiane są również limity energii elektrycznej. W tym przypadku zużywa się około 5000 kWh rocznie, oszczędzając około 300 euro. Wiadomo, że nie będzie dodatkowego podatku od benzyny, co również odciąży niemieckie gospodarstwa domowe. Poniższe obliczenia pokazują dokładnie, ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za gaz i energię elektryczną:

Jednorazowy: 5000 kWh zużycia gazu obniży rachunek o 264 euro, do 1500 kWh zużycia energii elektrycznej zaoszczędzi 104 euro rocznie (łącznie 368 euro),
Gospodarstwo dwuosobowe: zużycie gazu 12 000 kWh obniży rachunek o 264 euro, roczne zużycie energii elektrycznej do 2500 kWh zaoszczędzi 174 euro (łącznie 808 euro),
Dla czteroosobowej rodziny: 20 000 kWh gazu ziemnego obniży rachunek o 1056 euro, a do 5000 kWh energii elektrycznej pozwoli zaoszczędzić 348 euro rocznie (łącznie 1404 euro).


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *