Rozliczenie firmy z Niemiec – zwrot podatku

·

·

,

Najprawdopodobniej, to nie my powinniśmy się zająć Twoim rozliczeniem, ale to my możemy dostarczyć Ci niezbędnych informacji, żebyś uzyskał jak najwyższy zwrot podatku. Kooperujemy z biurem Doradcy Podatkowego i zajmujemy się przede wszystkim obsługą podatkową firm i dla ich właścicieli, prezesów przygotowujemy również deklaracje podatkowe.


W najczęstszych przypadkach, rozliczenie podatku dochodowego prywatnej osoby, która ma dochód tylko z zatrudnienia na umowę o prace, jest zbyt kosztowne. Nazwałabym to nawet niepotrzebnym wydatkiem… Najlepszym rozwiązaniem jest Lohnsteuerhilfeverein (legalnie, bezpiecznie i tanio), ewentualnie firmy księgowe z Polski zajmujące się „odzyskiwaniem podatku z Niemiec” (nie wiem, jak u nich wygląda odpowiedzialność za wykonane rozliczenie) lub po prostu można skorzystać z programów do rozliczeń. O tych „nielegalnych” możliwościach nie będę się rozpisywać …

Dlaczego chcemy się podzielić nasza wiedza, nawet jeśli nie będziesz naszym Klientem?

Nasza misją jest budowanie świadomości wśród Polaków mieszkających w Niemczech i wspomaganie ich naszą wiedzą przy budowaniu kariery, dążeniu do dobrej kondycji finansowej, a w szczególności przy zakładaniu, prowadzeniu i rozwijaniu firmy oraz tworzeniu miejsc pracy. Jest mało rzetelnych i rozbudowanych informacji w j. polskim w Internecie, większość z nich to ogólniki. W następnych dniach będziemy informować Państwa o rozliczeniu podatku dochodowego w Niemczech i możliwych odliczeniach. Temat dotyczy każdego kto jest aktywny zawodowo lub przedsiębiorczo na rynku niemieckim, więc zapraszamy do obserwowania/polubienia naszego Fanpage oraz aktywnego komentowania, zadawania pytań. Zgodnie z prawem, nie możemy prowadzić doradztwa i odpowiadać na Państwa pytania bezpośrednio, ale na podstawie tych pytań chętnie przygotujemy następne treści informacyjne.

Jakie dokumenty trzeba przygotować, żeby doradca/księgowy mógł wykonać prawidłowe rozliczenie z maksymalnymi odliczeniami?

Zapraszamy do polubienia naszego Fanpage i pozostawienia komentarza na naszej głównej stronie!
Facebook pod tym artykułem. Darmowa Checklist prześlemy przez Messenger.

Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Zobacz więcej w naszym drugim serwisie: https://niemcyfirma.pl


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *