Rok szkolny w Niemczech

·

·

,

W Polsce cały kraj rozpoczyna naukę w szkole dokładnie od 1 września. Oczywiście ten dzień jest jedynie symboliczny, gdyż jest to rozpoczęcie roku szkolnego, walne zebranie, przywitanie roku i od 2 września wszystkie dzieci wracają już do szkół. Tymczasem w Niemczech jest to nieco inaczej, w zależności od landu, rok szkolny zaczyna się później lub wcześniej i nie jest to pierwszego września. Zapoznaj się z poniższą tabelką, żeby nic Cię nie ominęło!

W Niemczech początek roku akademickiego 2022 to bardzo ważna data w kalendarzu każdego studenta. Ze względu na system federalny w Niemczech dni wolne od nauki są regulowane przez każdy kraj związkowy. Na przykład w Badenii-Wirtembergii pierwszy dzień szkoły i uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego odbywają się w ciągu pierwszych dwóch tygodni po zakończeniu wakacji. Również te daty mogą się różnić w zależności od szkoły. W razie wątpliwości warto zapytać szkołę, do której chcesz wysłać swoje dziecko. Poniżej możesz przeczytać o tym, kiedy rozpoczyna się rok szkolny w innych niemieckich krajach związkowych.

LandData rozpoczęcia roku szkolnego
Badenia-Wirtembergia12.09. – 23.09.
Bawaria13.09.
Berlin27.08.
Brandenburgia20.08.
Brema27.08.
Dolna Saksonia27.08.
Hamburg23.08.
Hesja06.09.
Meklemburgia-Pomorze Przednie13.08.
Nadrenia Północna-Westfalia10.08. – 11.08.
Nadrenia-Palatynat05.09.
Saara05.09.
Saksonia27.08.
Saksonia-Anhalt27.08.
Szlezwik-Holsztyn17.08.
Turyngia29.08.

Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *