Koszty Życia w Niemczech 2022

·

·

,

Każdy nowy rok to wiele zmian. Raz na lepsze, raz na gorsze. Koszty życia zmieniają się cyklicznie. Jakie prognozy przewidziane są na 2022 rok w Niemczech? Jakich kosztów życia możesz się spodziewać? Zobacz najciekawsze informacje!

Pisaliśmy o zmianach podatkowych w Niemczech 2022. Pisaliśmy  płacy minimalnej. Napiszemy także o kosztach życia, które prognozowane są na obecny rok.

Ceny za prąd Niemcy 2022

Ceny za prąd w Polsce drastycznie poszły w górę. Nawet o 25%. Tymczasem w Niemczech na 2022 rok rząd postanowił, że ceny za elektryczność obniży w dół. Wszystko po to, by zmniejszyć obciążenie konsumenta.

Wszystko w ramach przejścia na energię ekologiczną i odnawialną. 1 stycznia podatek za energię odnawialną spadł o 40% do 3723 centów za kilowatogodzinę.

Jest to największa obniżka cen od 2000 roku. Jej zadaniem jest pomóc Niemcom płynniej przejść na ekologiczny typ energii elektrycznej.

Ceny za paliwo i ogrzewanie – Niemcy 2022

Ceny za podatek węglowy w Niemczech w 2022 roku wzrosły. Wpłynie to także na cenę benzyny, oleju napędowego oraz gazu ziemnego. Podatek ten został już wprowadzony w 2021 roku. Strategią jest odchodzenie od paliw kopalnych na rzecz alternatywnych źródeł energii odnawialnej.

Według Centrum Konsumenckiego Nadrenii Północnej-Westfalii podwyżka to wzrost około 1,5 cena za litr oleju opałowego i 1,6 cena za litr gazu ziemnego.

Ceny w sklepach – Niemcy 2022

Kolejnym ważnym aspektem są ceny artykułów spożywczych. To dotyczy każdego. Nie ważne czy ktoś przyjechał na stałe czy tymczasowo – z tych dobrodziejstw korzysta się najczęściej.

Według najnowszego raportu ekonomicznego wykonanego przez RWI, wynika, że wzrost inflacji przyhamuje. Ceny wzrosną o około 2,6%. W ubiegłym roku wzrost ten wyniósł 3,2%.

Oznacza to, że ceny między innymi chleba, jajek czy pomidorów powinny albo nieco spać albo przynajmniej utrzymać się na obecnym poziomie.


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *