Kiedy trzeba złożyć zeznanie podatkowe w Niemczech?

·

·

,

Rząd federalny zwraca uwagę na wszystkich, którzy z powodu kryzysu gazowego lub inflacyjnego decydują się na podjęcie dodatkowej pracy i wydłużenie terminu składania zeznań podatkowych. Można to jeszcze zrobić w miesiącach letnich, biorąc pod uwagę zwroty z poprzedniego roku.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w tym roku podatnicy mają jeszcze kilka miesięcy na złożenie zeznań – wynika z raportu Związku Podatników. Pod koniec czerwca Federalne Ministerstwo Finansów złożyło stosowne oświadczenie zawierające informację o okresie podatkowym 2020-2024.

Do kiedy zeznanie podatkowe w Niemczech?

Przedłużenie terminu składania zeznań podatkowych ma pomóc tym, którzy z powodu stresu wywołanego pandemią koronawirusa lub wybuchem wojny na Ukrainie zdecydowali się na podjęcie dodatkowej pracy objętej rozliczeniem podatkowym. Aby złagodzić dodatkowe obciążenie, „podatnicy i doradcy podatkowi mają więcej czasu na przygotowanie i złożenie zeznań podatkowych za 2021 i 2022 r.” – powiedziała Daniela Karbe-Gessler ze Stowarzyszenia Podatników.

Oznacza to, że podatnicy, którzy radzą sobie bez doradcy podatkowego, nie muszą dotrzymać terminu składania zeznań podatkowych do 2021 r., który jest dniem ustawowo wolnym od pracy w kraju związkowym 31 października 2022 r. lub 1 listopada 2022 r. Jak dotąd termin ten ustalono na 31 lipca 2022 r.

Karbe-Gessler, ze stowarzyszenia podatków, twierdzi dodatkowo, że warto wykorzystać okres letnii, aby uporządkować swoje sprawy, zebrać wszystkie pokwitowania, rachunki i inne potrzebne dokumenty do rozliczenia podatkowego za 2021 rok. Następnie złożyć wniosek do końca października. Jeszcze jest trochę czasu, więc na bieżąco warto też wszystko sobie składać. Prosty pomysł? Teczuszka, w której wrzucać będziemy wszystko, nic nie zginie i będzie pod ręką.


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *