Wiele krajów stara się ratować przedsiębiorców by Ci mogli przetrwać ten trudny czas Pandemii. W związku z tym także i w Niemczech rząd stara się pomóc. Powstał pomysł wsparcia pomostowego, który jest realizowany i według którego można otrzymać wsparcie finansowe. Piszemy od tym już od kilku dni, ale teraz skupiamy się na konkretach, a mianowicie na tym ile można otrzymać.
Jaka jest wysokość wsparcia finansowego?
Drugi etap wsparcia pomostowego udzielanego w związku z pandemią koronawirusa obejmuje maksymalnie cztery miesiące (wrzesień, październik, listopad i grudzień 2020 roku). Kwota wsparcia bazuje na spodziewanym spadku obrotów we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2020 roku w porównaniu do analogicznych miesięcy poprzedniego roku.
Wsparcie pomostowe (2. etap) pokrywa:
- 90 procent kosztów stałych spełniających kryteria uzyskania wsparcia w przypadku spadku obrotów > 70 procent
- 60 procent kosztów stałych spełniających kryteria uzyskania wsparcia w przypadku spadku obrotów ≥ 50 procent i ≤ 70 procent 40 procent kosztów stałych spełniających kryteria uzyskania wsparcia w przypadku spadku obrotów ≥ 30 procent i < 50 procent
- w miesiącu objętym dofinansowaniem w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. W przypadku przedsiębiorstw, które zostały założone między 1 września 2019 roku a 31 października 2019 roku, w celu porównania obrotów należy odnieść się do miesięcy od listopada 2019 roku do lutego 2020 roku.
Obliczenie jest dokonywane oddzielnie dla każdego miesiąca. Jeżeli spadek obrotów w miesiącu objętym dotacją jest mniejszy niż 30 procent w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku, wówczas wsparcie pomostowe (2. etap) w owym miesiącu nie przysługuje.
Maksymalna kwota wsparcia to 50.000 euro miesięcznie. Wynagrodzenie samego przedsiębiorcy nie spełnia kryteriów uzyskania wsparcia.
Źródło: https://www.ueberbrueckungshilfe-unternehmen.de/UBH/Redaktion/DE/FAQ/FAQs/faq-liste-02.html
Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.
Dodaj komentarz