Jak szukać pracy w Niemczech?

·

·

Praca w Niemczech, oferty pracy w Niemczech, szukanie, sprawdzanie, porównywanie. Znalezienie pracy w Niemczech to duże wyzwanie. W tym artykule postaramy się Ci to ułatwić. Dowiesz się, gdzie najlepiej szukać pracy w Niemczech i na co zwrócić szczególną uwagę. Z tymi poradami nie powinno być problemu!

Każdy, kto chce wyemigrować do Niemiec, chce wiedzieć, jakie są szanse na znalezienie pracy u naszego zachodniego sąsiada. Tutaj mamy dobrą wiadomość: Niemcy potrzebują wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza w niektórych dziedzinach zawodowych, już teraz brakuje wykwalifikowanych pracowników, a w najbliższych latach sytuacja ulegnie pogorszeniu. Poniżej możesz przeczytać o karierach.

Ponadto niemiecki rynek pracy jest w dobrej kondycji. Na wiosnę 2022 roku, zatrudnionych było 43,4 mln osób, co stanowiło rekordowy poziom zatrudnienia. Bezrobocie było jednym z najniższych w Uni Europejskiej.

Niemieckie portale pracy

Poszukiwanie pracy w Niemczech najlepiej zacząć online. Jeśli szukasz pracy w języku polskim, odwiedź praca.dojczland.info, a znajdziesz setki aktualnych ofert pracy w języku polskim w Niemczech: Praca w Niemczech (Polski). Możesz również zapisać swoje CV na portalu i wysyłać w nim podania o pracę bezpośrednio ze strony internetowej bez konieczności każdorazowego ponownego wpisywania: CV na dojczland.info.

Jeśli jednak znasz już język niemiecki i szukasz pracy w Niemczech, warto odwiedzić największą w Niemczech internetową giełdę pracy, należącą do Krajowego Urzędu Pracy (Arbeitsagentur für Arbeit): Internetowa Giełda Pracy Arbeitsagentur.

Sposoby na znalezienie pracy w Niemczech

Oprócz internetowych giełd pracy istnieją inne oferty pracy w Niemczech:

  • Strona firmowa: Jeśli znasz już konkretną firmę, w której chcesz pracować w Niemczech lub natknąłeś się na nazwę firmy, która wzbudza Twoje zaufanie przy poszukiwaniu pracy, warto odwiedzić ich stronę internetową. Wiele firm zamieszcza tam aktualne oferty pracy.
  • Targi Kariery: Możesz również odwiedzić targi karier, gdzie w każdej chwili możesz porozmawiać z przedstawicielami firmy. Również wiele firm aktywnie poszukuje pracowników podczas takich wydarzeń.
  • Media lokalne: Jeśli jesteś już w Niemczech, dobrze jest zajrzeć do ogłoszeń o pracę w gazetach. W skrzynce pocztowej lub na klatce schodowej często można znaleźć bezpłatne lokalne gazety. Znajdą oferty pracy w lokalnych firmach oraz dane kontaktowe. Warto z nich korzystać, ponieważ dają szansę na znalezienie pracy blisko miejsca zamieszkania
  • Agencje pracy w Niemczech: Prywatne agencje rekrutacyjne oferują kolejną opcję wyszukiwania pracy online w Niemczech. Dzięki nim znajdziesz oferty pracy w Niemczech. Warto wcześniej wiedzieć, czy takie usługi są płatne. Często takie firmy pobierają opłaty lub odwrotnie wypłacają potencjalnym pracownikom premie za podpisanie z nimi umów.

Czy muszę mówić po niemiecku, aby dostać pracę w Niemczech?

Niemcy potrzebują wyszkolonych ekspertów z całego świata. Według raportu OECD jest to obecnie drugi najpopularniejszy kraj wśród imigrantów. Ale Niemcy mają jedną wadę: niemiecki. Z jednej strony problem ten jest widoczny w wyzwaniach związanych z integracją dużej liczby uchodźców na rynku pracy. Z drugiej strony jest to powszechny problem wielu międzynarodowych absolwentów, którzy studiowali angielski w Niemczech, ale nie mieli czasu na naukę języka niemieckiego: ponad 50% absolwentów opuszcza Niemcy po ukończeniu studiów.

Oczywiście można znaleźć pracę w Niemczech bez znajomości języka, ale im więcej go znasz, tym większe masz szanse na znalezienie lepszej pracy. Również w niektórych zawodach język niemiecki jest prawnie wymagany, na przykład w przypadku lekarzy: jeśli nie mówisz po niemiecku, nie będziesz mieć uprawnień do wykonywania zawodu lekarza. Pielęgniarki muszą również wykazać się znajomością języka niemieckiego, aby wykonywać swoją pracę. W wielu innych zawodach to od pracodawcy zależy, czy wymagana jest znajomość języka niemieckiego.


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *