Jak mieć więcej pieniędzy w święta?

·

·

W święta każdy z nas potrzebuje nieco więcej pieniędzy. Są dodatkowe wydatki w formie prezentów, upominków, dekoracji czy nawet potraw świątecznych. To istny szał związany z zakupami i wydawaniem pieniędzy. Jak mieć więcej kasy na święta? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule!

Bieżące zaliczki na podatek dochodowy – wniosek o obniżenie

Więcej kasy na Święta!

Jeśli prognozowany zysk za rok2020 będzie znacznie niższy niż w roku poprzednim z powodu trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, należy w odpowiednim czasie poinformować o tym urząd skarbowy. Rzetelnie sporządzona kalkulacja zysku za rok 2020 umożliwi bowiem ubieganie się o znaczne obniżenie zaliczek na podatek dochodowy (niem. Einkommensteuer), podatek dochodowy od osób prawnych (niem. Körperschaftsteuer) i podatek od prowadzonej działalności przemysłowej i handlowej (niem. Gewerbesteuer).

Ze względu na to, że urzędy skarbowe potrzebują czasu na rozpatrzenie wniosków o obniżenie zaliczek na podatek, należy je złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem. Kalkulację zysku za rok 2020,którą trzeba przedłożyć ubiegając się o obniżenie bieżących zaliczek na podatek dochodowy, najlepiej jest złożyć w urzędzie skarbowym już dziś, ponieważ termin płatności zaliczek za czwarty kwartał przypada na dzień 10 grudnia 2020 roku. Złóż wniosek już teraz!

Link do wzoru pisma: Antrag auf Herabsetzung der Vorauszahlungen

Źródło: https://www.steuerrat24.de/steuerservice/musterschreiben.html

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.


Hinweis auf Beratung: Dieser Artikel gibt nur Anregungen sowie kurze Hinweise und erhebt damit keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Die Informationen können eine persönliche Beratung durch das zuständige Amt, einen Steuerberater oder einen Lohnsteuerhilfeverein nicht ersetzen.
Uwaga dotycząca doradztwa: Niniejszy artykuł zawiera jedynie sugestie i krótkie wskazówki, nie może być zatem uznany za wyczerpujący. Znajdujące się w nim informacje nie mogą zastąpić osobistej konsultacji z właściwym urzędem, doradcą podatkowym lub stowarzyszeniem zajmującym się udzielaniem pomocy przy obliczaniu podatku dochodowego.

Informacja: Nie jestem tłumaczem przysięgłym i nie ponoszę odpowiedzialności za prawidłowość tego tłumaczenia.
Moim celem jest pomoc osobom, które niepewnie władają językiem niemieckim i informowanie ich na bieżąco o wdrażanych środkach pomocowych.

Rozliczenie w Niemczech

Szukasz rozliczenia podatkowego w Niemczech? Skorzystaj z usługi rozliczenie w 7 dni, w ramach której od momentu wysłania wszystkich dokumentów, Twoje rozliczenie jest gotowe dosłownie w 7 dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *